Tarantule RO mania

Tarantule RO mania

Forumul crescatorilor de Tarantule, scorpioni, reptile si alte animale de companie
Acum este 17 Oct 2018, 00:02

Ora este UTC + 2 [ DST ]

facebook.com/tarantule.romania.ro     barbosii.ro//

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Jurnale de vanzari si voturi negative.
MesajScris: 19 Feb 2010, 12:13 
Neconectat
subadult

Jurnale de vanzari si voturi negative pentru vanzatori si cumparatori.

edit:
gratian scrie:
au dreptul sa posteze doar cei care au incheiat tranzactii si au fost nemultumiti de vanzatori sau marfa cumparata
fiecare calificativ negativ trebuie urmat si de detalii concrete
ar fi bine sa nu va mai jigniti ca va luati ban.
off topic = ban

Sus

Subiectul mesajului: Re: Jurnale de vanzari si voturi negative.
MesajScris: 10 Mar 2010, 11:57 
Neconectat
adult

Nu are nimeni curaj? Pe messenger imi ziceti toti... :D
In regula, o sa dau eu startul.
:smt041

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 12:01 
Neconectat
juvenile

Se stie, nu mai trebuie sa spuna nimeni ca chukie e cel mai onest om dintre toti "importatori" de animale exotice
Multam pentru boa, se comporta excelent, sanatoasa si nehalita :))

0.1.0 Python morulus bivittatus

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 12:23 
Neconectat
adult

Sloby, nu este locul potrivit pentru postarea ta. Multumesc pentru apreciere dar nu asta e topicul...

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 12:25 
Neconectat
adult

Raspuns pentru cele scrise azi noapte de Coman pe messenger:

Dragul meu Coman,

Am vazut dimineata mesajele pe care mi le-ai lasat azi noapte pe messenger. Hai sa iti raspund.
Crede-ma ca spre deosebire de tine, eu chiar am o viata, o casa, nu fac coroane pentru morti, nu fac bisnita cu parfumuri contrafacute si toale ieftine de la unguri. Si mai ales nu sunt atat de flamand ca tine, la tine totul e de vanzare ca doar stai pe strazi daca nu faci bani pacalind pe altii. Acum sunt papagal, dar cand te invatam despre reptile, cand ma intrebai ce dracu e aia atunci cand oamenii iti cereau sa aduci o specie de reptile, de care bineinteles nu auzisei in viata ta eram cel mai bun prieten. Mda, si eu m-am lasat pacalit, am crezut ca pe langa bisnitar mai esti si om, m-am inselat, imi pare rau acum. Hai sa-ti explic ceva. Daca oamenii ma intreaba, sunt liber sa imi spun parerea despre tine. Un bisnitar flamand care si-ar vinde si chilotii de pe el pentru 5 lei. Crede-ma ca nu toti sunt copiii pe care ii pacalesti cu 10 gandaci moca dupa ce ii taxezi triplu la ganganiile pe care le vinzi.Ca sa nu zic de preturi la reptile...6 milioane un brazilian rainbow boa ma? Imi doresc ca toti cei care mi se plang mie pe messenger sa isi spuna aici parerea. Culmea, aveam o parere proasta si despre Gratian dar intre timp mi-am schimbat-o, dupa ce te-am cunoscut mai bine. Macar Gratian are si animalele lui personale, tu nu ai nimic, la tine absolut tot din jur e de vanzare. Inclusiv prietenii. Vorba ta, intai afacerile, daca bisnita marunta din care incerci sa traiesti se poate numi afacere....du-te frate la munca, tu mananci pacalindu-i pe altii. Cat crezi ca iti mai merge?!
Rog aplaudacii lui Coman sa se abtina sa scrie in acest topic. Daca ei au o parere buna, e suficient ca au scris-o in topicul cu laude. De asemenea toti cei care au o parere proasta despre Coman sa prinda curaj si sa spuna aici. Nu doar pe messenger...

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 12:48 
Neconectat
juvenile

scuze nu vazusem...acuma mi-am dat seama.
Va este frica sa spuneti ce tepe va-ti luat de la Coman??Jena cumva??
Dane .. daca un om se dda nestiutor asta nu inseamna ca e si prost, era bine a sa vinzi CRB la 450 lei, ce ai zis ca il fraeresti pe "agarici_martipan".Ai dat cateva zeci de buzz-uri, ce oi fi zis k ai gasit prostu sa iti dea atatia bani pe sarpele ala.Pacat ca o fost doar o farsa sa demonstrez cuiva cat poti fi de "flamand".
Smecheria e ca Dan nu e singurul, din brigata WEST SIDE mai fac parte multi altii.

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 12:54 
Neconectat
adult

Sa-mi aduc aminte cum l-ai injurat pe T. la telefon pentru ca a pus o lista de tarantule cu preturi de achizitie?! L-ai injurat si pe el si m-ai sunat si pe mine sa il injuri, si omul ala e unul din cei mai de treaba de pe forumuri... :smt021
Ti-a stricat afacerea? Se pare ca nu , totusi... inca iti merge...

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 13:23 
Neconectat
juvenile

Sa nu mai zicem de asa zisi pitoni regali de la cel mai tare ungur in domeniu, care de fapt erau WC.Tepe date unor necunoscatori.Cand ma gandesc ce vrejeala aveai pe mess, ce talent.Cum naiba sa nu cada in plasa romanu"
Daca nu eram eu atuncis a "te laud" si acum la targ erai bagat adanc in afacerea cu regali....alte tepe.
Vorba lu chukie, dute la munca frate, degaba ai facut nush ce facultate.Crezi ca te imbogatesti daca fraeresti unu altu??Iti paltesti datoria la butic si gata , paine pe cateva zile si gata.Odata si odata ti se va infunda si cu parfumurile, ochelarii de firma si alte acareturi.Cu animalele deja incepe sa ti se strice afacerea.Sunt curios atunci ce ai sa faci???Usor usor ai sa ajungi in strada frate......
Ai fi in stare sa te rogi la Dumnezeu sa moara oameni sa iti vinzi u coroanele.
De foame ai intrat pe animale.ro cu alt cont numai ca sa iti vinzi amaratele de tarantule.Macar daca aveai bunu simt sa intri cu contul tau sa vada lumea.Inca o faza comica e atunci cand va chinuiti 10 isi sa vindeti aceleasi animale care mai de care cu mai mare adaos.Credeti ca lumea nu observa ....

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 13:51 
Neconectat
Expert Of Ts

Am si eu sa dau 2 voturi negative
Unul se duce catre tarantule2007 (nici macar nu`i stiu numele) desi am luat cate ceva de la el.
Am cumparat 2 gecko si o tarantula de la aceasta persoana.
Mi s-a zis ca cei 2 gecko sunt superhypo(pereche) sau unul superhypo si unul high yellow, nu mai stiu exact, dar nu asta e important.
Important e ca unul din ei era deja cu o problema la ochi pe care nu am reusit sa o tratez si in cateva saptamani a murit, iar cel despre care credeam ca e mascul de high yellow, de fapt este femela normala.
Iar cu scuza aplicata pe alt forum te poti sterge la c*# cu ea, citez: "Ce sa fac daca asa lam cumparat .Nu vad ce tepuieala vorbesti pentu ca nu lam vandut la pret de hypo i-am dat la pret de highyellow si in comparatie cu highyellow arata putin diferit acuma Shocked . Pana creste sa vedem culorile definitive mai ii..."
Tarantula cumparata de la tine P. irminia despre care spuneai ca are 4 cm cand ea de fapt avea aproape 3 (martor Chuckie), a murit intr-un final, oare de ce ma asteptam sa se intample asta?
Si ca tot veni vorba de voturi negative, as vrea ca si cei cu care am mai vb pe mess despre acest individ sa`si lase un vot aici, nu numai pe mess, sunt o gramada care au o parere foarte proasta despre acest individ dar probabil le e jena sa scrie aici ce mi`au scris si pe mess.

Al 2lea vot se duce la Coman pt un gest de tot cacatu despre care stie foarte bine.
Si ca sa ma fac mai inteles o sa las cateva randuri.
Daca iti mai aduci tu aminte, comandasem si eu 100de dubia de la tine pe care trebuia sa-i trimiti unui amic din Mures urmand ca el sa`i imparta cu mine. Eh, la amicul meu au ajuns in viata doat 75 din cei 100, urmand ca a 2a zi sa`i mai moara inca 4-5 si mie inca 5(pe cand au ajuns la mine), deci dintr-un total de 100 cu cati am ramas? Si imi mai aduc aminte ca mi`ai zis ca imi vei trimite gandacii indata ce vei face rost de ei. Bun, am tot asteptat un semn de la tine si intr-un final am acceptat sa-mi trimiti cativa cinerea in locul la dubia.
I`am mai primit? Chiar ai mai trimis gandaci la constanta, lui Raul daca nu ma insel, nu se putea sa ii pui si pe ai mei la un loc cu ai lui? Chiar te intrebase baiatul "De ce nu pui in acelasi pachet si gandacii lui shakw0n?" Care a fost pretextul tau? "E prea mica cutia" , ca sa nu mai zic de felul in care impachetezi tarantulele sau orice alt animal, insecta sau mai stiu eu ce trimiti. Ma mir acum cum de ajung tarantulele vii la destinatie. Nu sunt singurul care a ajuns la concluzia asta, dar cum am mai spus .. unora le e jena sa comenteze aici! Curaj baieti ca nu va taie nimeni capul cu vreo sabie de ninja :lol:
Sa stii ca nu stateam eu in cei 30 gandaci pe care trebuia sa`i primesc(am hrana sa`mi pun si`n cap) dar e vorba de OBRAZ si de gest in sine, si din cauza asta ti`am si zis pe mess "Nu te mai chinui sa`mi trmimiti aia, imi bag !@#^ in ei de gandaci, nu mai am nevoie", n`ai zis nimic atunci .. asta lasa de dorit omule.
Mi-am mai adus aminte de un lucru pe care majoritatea vanzatorilor au tendinta sa-l faca si anume sa UMFLE la greu dimensiunile animalelor, in special tarantulelor pe care le vand. Am patit-o si nu o data ... fiti ba oamenilor corecti si spuneti dimensiunea adevarata ca unii le mai si masoara cand ajung la destinatie. Cu ce rahat va alegeti daca bagati 5mm in plus la tarantula??..poate cu un vot negativ...
Sfatul meu, invata sa impachetezi corect o tarantula sau orice alt animal, insecta, etc ca unii din noi mai avem habar despre cum se fac corect treburile astea, iar gandacii aia .. dai de pomana, sau cum spui tu "Bonus" unui copil care mai vine sa ia tarantule de la tine.
Ca si Vali, imi facusem o parere buna despre tine dar mereu aud si vad chestii care ma fac sa`mi para rau.

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 14:40 
Neconectat
Expert Of Ts

@Vali nu ma cert cu tine aici , suntem din clase sociale diferite,Sunt inginer in primul rand, cu diplome mai multe decat reptilele tale,Prima mea reptila am vandut-o acum 5 ani ,spre deosebire de tine
@Shakoon da boehmei ce ti-am trimiso a murit din pacate, dar de ce nu spui ca am dat telefoane sa o primesti alta in 3 zIle la fel.

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 14:42 
Neconectat
Expert Of Ts

@Slobi pe animale.ro am cont din 2006, cred ca inainte la jumate useri ce sunt acum acolo..

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 14:46 
Neconectat
Expert Of Ts

Merci si eu va iubesc ...

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 14:57 
Neconectat
Expert Of Ts

Vali cand ai venit la cluj la un prieten de al tau ce te-a invitat ai venit cu cortul sa dormi,
Cine te-a adus in casa sa dormi , sa faci un dus , si-a trezit femeia sa faca de mancare nopatea??eu care is bisnitar ..

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 15:12 
Neconectat
adult

Dane, nimic de zis cu dormitul la tine, iti multumesc, nu am venit cu cortul, doar tu esti asa invatat, zau ca ma puteam lipsi de dormitul la tine, daca stiam de atunci ce fel de om esti, ca doar de aia te si invatam cate ceva ca la inceput pareai de treaba. Cat despre ingineria ta...ma lasi, ai profesat vreodata? Degeaba faci o facultate daca tu tot tigan bisnitar ramai ma... cum singur te mandresti, mie zau ca mi ar fi rusine sa zic asta, dar la tine e mandrie... :smt021

Sus

MesajScris: 10 Mar 2010, 15:16 
Neconectat
Expert Of Ts

hai k deja deviati si cine stie ce-o sa mai auzim.vorbiti in privat ce aveti de impartit.atat am de spus:suntem putini care aducem animale si pe langa asta ne mai si certam ca orbii.de aia n-o sa progresam.cu respect,roma

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]