Tarantule RO mania

Tarantule RO mania

Forumul crescatorilor de Tarantule, scorpioni, reptile si alte animale de companie
Acum este 15 Aug 2018, 05:52

Ora este UTC + 2 [ DST ]

facebook.com/tarantule.romania.ro     barbosii.ro//

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Jurnale de vanzari si voturi negative.
MesajScris: 07 Ian 2013, 00:25 
Neconectat
old

Scurta poveste incepe in felul urmator...am luat acum o saptmana, de la user-ul ma1e25, 50 de soareci congelati. Era frig, au ajuns bocna, au fost tinuti la rece incat sa ramana in stadiul in care i-am primit. Am plecat de acasa, lasandu-l pe fratele meu sa hraneasca serpii, cat sunt eu plecat. Asa a si facut, fara sa-si dea seama ca soarecii sunt naspa. Serpii, sanatosii fiind...nu au facut figuri la mancare si au mancat fiecare cate 2 soareci cu exceptia femelei boa care a mancat 4.
Am ajuns acasa, si cand sa hranesc serpii...am vazut ca ceva nu e ok...decongelati, soarecii, arata oribil...sunt moi si miros, blana se desprinde usor, cand sarpele a muscat soarecele...l-a imprastiat pe ziar...organele soarecelui ajungand pe capul lui...acelasi lucru si cu al2-lea soarece care dupa constrictie..."explodat".

Acestea fiind spuse, user-ul ma1e25 are UN IMENS VOT NEGATIV, cu speranta sa nu-mi moara serpii. In acelasi timp astept sa dea un semn de viata si sa ma lamureasca ce s-a intamplat cu soarecii aia inainte de a-i trimite la mine. Si sigur imi vreau BANII INAPOI....daca e nevoie...ii trimit si eu soarecii inapoi...oricum nu am unde ssa ii arunca ca miros urat.
Cam asta e ....astept sa ia cineva masuri...doar e forum al iubitorilor de animale iar el vinde hrana stricata. Cuiva i-a murit un sarpe zilele astea..aceeasi persoana a luat ceva rozatoare de la ma1e25 atunci cand am luat si eu. Lui i-a murit sarpele (boa de 1,70 sau ceva de genul) daca motivul e cel care-l banuiesc, adica a primit acelasi fel de mancare ca si serpii mei...la ce sa astept ?! ...sa-mi moara toti serpii ? Sper totusi sa nu fie asta motivul pt care animalul lui Cristi a murit...pt ca ar urma si ale mele.

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 02:01 
Neconectat
spiderling

Cat ai dat pe ei?

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 02:34 
Neconectat
spiderling

Buna seara domnilor.
Akm nu stiu ce au patit soarecii tai, dar pot sa te asigur ca ma1e25 nu ti i-a trimis in halul ala. Asa arata de parca ar fi stat cel putin 2 zile, poate mai mult, afara din congelator si el nu trimite soarecii in halul in care ii ai tu acolo in filmuletz.
E singurul meu provider de soareci congelati si niciodata nu mi-a trimis soareci asa. Azi vara in loc sa imi ajunga o cutie cu vreo 200 de soareci in Tirgu Mures, din vina soferului au ajuns in Bucuresti, a doua seara la miezul noptii au ajuns inapoi in Tg Mures si am recuperat cutia si nici vorba sa arate in halul in care aratau la tine :)
Deci, undeva, candva, cumva ceva s-a intamplat!
Sunt scarbosi intradevar si nici eu nu i-as da sarpelui sa-i manance ...

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 03:13 
Neconectat
old

ciprisabau scrie:
Buna seara domnilor.
Akm nu stiu ce au patit soarecii tai, dar pot sa te asigur ca ma1e25 nu ti i-a trimis in halul ala. Asa arata de parca ar fi stat cel putin 2 zile, poate mai mult, afara din congelator si el nu trimite soarecii in halul in care ii ai tu acolo in filmuletz.
E singurul meu provider de soareci congelati si niciodata nu mi-a trimis soareci asa. Azi vara in loc sa imi ajunga o cutie cu vreo 200 de soareci in Tirgu Mures, din vina soferului au ajuns in Bucuresti, a doua seara la miezul noptii au ajuns inapoi in Tg Mures si am recuperat cutia si nici vorba sa arate in halul in care aratau la tine :)
Deci, undeva, candva, cumva ceva s-a intamplat!
Sunt scarbosi intradevar si nici eu nu i-as da sarpelui sa-i manance ...

Nu am negat ca s-ar intamplat ceva...Dar acel ceva nu s-a intamplat din cauza mea...cand i-am primit erau bocna...cand i-am pus in congelator, la fel...m-am gandit ca s-a oprit curentul dar daca era asa...se stricau si ai mei...si ai mei sunt ok...deci problema nu e de la mine. Am inteles ca ati luat si voi de la el si ca este ok. Dar felul in care arata soarecii aia, nu e datorita mie si indiferent ce s-ar putea spune...ma enerveaza ca am primit asa ceva si am mai si dat banii pe ei. Nu e vorba de bani, 50 lei... doar ca idee...mi-a trimis asa ceva si am platit tot eu...mi-se pare jignitor la adresa mea si a tuturor celor care se declara iubitori de animale. Acum sa apara aia care se inchina la hamster si venereaza porcii de guinea si sa se bage spunand ca au murit degeaba soarecii aia...
Mai exact, e ca si cum ti-as vinde un rahat ...nu o lua personal.

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 04:02 
Neconectat
moderator

Ma eu nu-l cunosc pe acest ma1e25, sau cum l-o fi chemand; dar am auzit mereu ca tipul este f serios si corect. Vorbeste cu el, inainte sa mai dezbate-ti fara rost. Omul, daca e asa cum se spune sigur va rezolva situatia, sau macar va explica situatia. Se mai intampla si chestii nedorite. Bine ca ai revenit acasa si ai vazut care e treaba :smt023

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 06:54 
Neconectat
subadult

Akm scrie:
Scurta poveste incepe in felul urmator...am luat acum o saptmana, de la user-ul ma1e25, 50 de soareci congelati. Era frig, au ajuns bocna, au fost tinuti la rece incat sa ramana in stadiul in care i-am primit. Am plecat de acasa, lasandu-l pe fratele meu sa hraneasca serpii, cat sunt eu plecat. Asa a si facut, fara sa-si dea seama ca soarecii sunt naspa. Serpii, sanatosii fiind...nu au facut figuri la mancare si au mancat fiecare cate 2 soareci cu exceptia femelei boa care a mancat 4.
Am ajuns acasa, si cand sa hranesc serpii...am vazut ca ceva nu e ok...decongelati, soarecii, arata oribil...sunt moi si miros, blana se desprinde usor, cand sarpele a muscat soarecele...l-a imprastiat pe ziar...organele soarecelui ajungand pe capul lui...acelasi lucru si cu al2-lea soarece care dupa constrictie..."explodat".

Acestea fiind spuse, user-ul ma1e25 are UN IMENS VOT NEGATIV, cu speranta sa nu-mi moara serpii. In acelasi timp astept sa dea un semn de viata si sa ma lamureasca ce s-a intamplat cu soarecii aia inainte de a-i trimite la mine. Si sigur imi vreau BANII INAPOI....daca e nevoie...ii trimit si eu soarecii inapoi...oricum nu am unde ssa ii arunca ca miros urat.
Cam asta e ....astept sa ia cineva masuri...doar e forum al iubitorilor de animale iar el vinde hrana stricata. Cuiva i-a murit un sarpe zilele astea..aceeasi persoana a luat ceva rozatoare de la ma1e25 atunci cand am luat si eu. Lui i-a murit sarpele (boa de 1,70 sau ceva de genul) daca motivul e cel care-l banuiesc, adica a primit acelasi fel de mancare ca si serpii mei...la ce sa astept ?! ...sa-mi moara toti serpii ? Sper totusi sa nu fie asta motivul pt care animalul lui Cristi a murit...pt ca ar urma si ale mele.

Stai linsitit Akm daca este vina mea iti primesti banii inapoi.Voi face si eu niste teste si voi descongela soarecii .
Pana atunci voi cere si parerea altor cumparatori,sa vedem daca si ei au patit la fel.
Pana atunci te rog sa nu tot sari cu tot felul de idei ca din cauza mea mor serpii altuia, DACA citeai atent ce a scris cristy in articol,
observai ca sarpele lui nu a mancat de o luna de zile,nu de o saptamana cum a cumparat el soarecii de la mine.
Si nu cred ca un om care inmulteste sobolani acasa si are sarpe de 1,75 ii da soareci de laborator medii.Sau tu crezi ca un boa la 1,75
mananca numai soarecii medii?CRed ca din medii pot sa ii dai si 15 dupa cunostintele mele.
In curand voi reveni cu poze si filmare legat de soareci.

http://geckoleopardworld.blogspot.com

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 10:19 
Neconectat
Site Admin

LAwR, ciprisabau, cristty_1o aveti cate un avertisment

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 12:53 
Neconectat
old

Citat:
Stai linsitit Akm daca este vina mea iti primesti banii inapoi.Voi face si eu niste teste si voi descongela soarecii .

Nu e vorba de bani ci de principiu. Desi asa ar fi frumos si civilizat.
Citat:
Pana atunci voi cere si parerea altor cumparatori,sa vedem daca si ei au patit la fel.

Cu ce ma / te incalzeste ca ceilalti spun ca esti un om ok si ca ei nu au avut probleme ? Nu am spus ca esti tepar sau ceva de genul. Am spus ca in cazul meu, s-a intamplat chestia asta. Si cred ca iti dai seama ca nu are cum sa fie datorita mie.
Citat:
Pana atunci te rog sa nu tot sari cu tot felul de idei ca din cauza mea mor serpii altuia, DACA citeai atent ce a scris cristy in articol,
observai ca sarpele lui nu a mancat de o luna de zile,nu de o saptamana cum a cumparat el soarecii de la mine.

Am zis ca nu stiu sigur daca asta e motivul. Si Cristi nu a luat de la tine doar in ultima saptamana....sa fim seriosi. Nu am nimic cu tine si cu atata mai putin cu Cristi.
Citat:
Si nu cred ca un om care inmulteste sobolani acasa si are sarpe de 1,75 ii da soareci de laborator medii.Sau tu crezi ca un boa la 1,75
mananca numai soarecii medii?CRed ca din medii pot sa ii dai si 15 dupa cunostintele mele.

Am zis eu undeva ca isi hranea sarpele cu soareci medii ? Sau mai bine zis, ca un boa de 1,75 mananca doar soareci medii ?! Nu am zis asta. Dar DACA citeai mai atent vedeai ;) Nu incerca sa ma faci sa par un prost fara experienta si astfel sa dai vina pe mine ca nu e asa. Si chiar daca nu as avea experienta, felul in care arata soarecii, spune totul. Cand am ajuns acasa si i-am vazut am zis ca nu e adevarat. Pungile erau inghetate dar se vedea clar ca din soarecii aia a curs sange si ca au alta culoare decat cea normala...mai exact avea tente de verde=stricat. Revin cu intrebarea...cu ce ma ajuta sau te ajuta sau cu ce ii ajuta pe serpii mei care au mancat deja asa ceva...ca x sau y spun ca nu au avut probleme cu mancarea de la tine ?! Imi e foarte simplu sa vorbesc cu 10 insi si sa spuna si ei ca au avut probleme ;) ...Dar cu ce m-ar ajuta ?
Cod:
In curand voi reveni cu poze si filmare legat de soareci.

Filmare mai concludenta decat cea facuta de mine ? O sa-i filmezi decongelati si apoi congelati iar... sau cum ? Mai bine nu pierde timpul cu asta si foloseste-l util, cautand si alte pungi care sa fie verzi...Sper sa nu mai gasesti niciuna verde dar mai bine asigura-te inainte sa le dai cuiva. Daca ii iei din Ungaria sau ii faci tu...putin conteaza. Tu ii vinzi, trebuie sa raspunzi pt cum arata. Asta vis-a-vis de aia care vand animale bolnave, imbolnavite la ei de te miri ce boala si zic ca asa au primit-o din Ungaria sau mai rau...asa s-au nascut. (Si se refereau la Gecko leopard)

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 19:02 
Neconectat
subadult

In filmare se vede ca soarecii sunt in putrefactie dar nu ne-ai scris cum aratau soarecii cand i-ai primit.

In postarea ta din 31 decembrie ce soareci ai dat la serpi?Soarecii cumparati de la mine?

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 19:21 
Neconectat
old

Citat:
In filmare se vede ca soarecii sunt in putrefactie dar nu ne-ai scris cum aratau soarecii cand i-ai primit.

Cand i-am primit erau la fel...cum i-ai vazut in acea filmare. I-am pus in congelator si am plecat de acasa. Fratele meu urmand sa hraneasca serpii cat sunt plecat. Dupa ce am plecat la vreo 3 zile ma suna fratele si-mi spune daca e ok sa sara ficatul din serpii cand sunt muscati...Iti dai seama ca reactie am avut...cum dracu sa sara organele din ei. Ulterior am vazut despre ce e vorba...am dat si eu unul femelei boa ....si ce sa vezi, cand l-a strans, i-au sarit organele fix pe capul sarpelui...mi-a fost si scarba sa il scot din gura...plus ca mirosea oribil...
Citat:
In postarea ta din 31 decembrie ce soareci ai dat la serpi?Soarecii cumparati de la mine?

Nu erau soarecii de la tine. Era chiar ziua in care plecam iar serpii au primit o masa proaspata ...mai exact, ii omorasem cu 10 minute inainte. Ce am luat congelat am luat doar pt ca fratele meu sa nu fie nevoit sa omoare animale.

Dupa felul in care arata soarecii aia chiar mi-se pare aiurea sa mai incerci sa o scoti la capat...zi ca nu te-ai uitat la ei ca erau plini de sange inghetat....si se vedeau rosii nu albi...Nu cred ca te omoara nimeni daca recunosti ca nu ai trimis ceva ok pt ca sincer iti spun, nu am avut nicio contributie la aspectul lor din prezent. Singura sansa era sa fi fost oprit curentul, dar aveam si eu vreo 10 in congelator langa ai tai si nu se vedea nimic la aia...doar cei de la tine asa cum i-am lasat. (plini de sange si vineti verzui)...

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 20:32 
Neconectat
subadult

MIe mi se pare aiurea sa astepti de la mine sa recunosc un fapt ce stiu SIGUR ca nu am facut-o. Dar infine cum nici tu nu poti dovedi ca soarecii i-ai primit
in halul ala asa nu pot nici eu dovedi ca tu i-ai uitat inafara congelatorului sau cineva n-a vrut sa ii tina acolo pana nu esti tu acasa.
TRebuia sa ma anunti cand ai primit soarecii ,ca aia sunt murdari sau ce-o fi.
S astii ca o fost porima ocazie cand nasu a pus soareci in frigider in tren.

Eu iti trimit soarecii din nou pe cheltuiala mea cu o singura conditie.
Vreau sa filmezi cutia cand o desfaci si sa o postezi atunci.

Am 510 soareci medi in congelator si nici un soarece nu arata asa cum sustii tu ca au ajuns soarecii.

http://www.youtube.com/watch?v=YdP_-zPy ... Vg&index=1

si poze

[img=http://s7.postimage.org/ns6irrmnv/IMG_4548.jpg]

[img=http://s7.postimage.org/mc026qq2j/IMG_4547.jpg]

Sus

MesajScris: 07 Ian 2013, 21:37 
Neconectat
old

Aia din video arata impecabil...ce am primit eu e cu totul altceva. Si am un congelator special, separat de cel al familiei.... Acolo nu decide nimeni daca sa ii tina inauntru sau afara, singurul care ia decizi d-astea sunt eu. Eu asa i-am primit...plini de sange si alte cele...Nu am zis ca toti soarecii vanduti de tine sunt asa. Dar cei vanduti mie asa au fost. Am mai luat odata de la tine...totul ok, nimic de reprosat. Dar de data asta au fost asa cum i-ai vazut.

Sus

MesajScris: 09 Ian 2013, 02:24 
Neconectat
spiderling

Pt ce e avertismentul? Nu era voie sa scriu in topicul asta, ca nu am inteles :)

Sus

MesajScris: 09 Ian 2013, 02:59 
Neconectat
Expert Of Ts

gratian scrie:
au dreptul sa posteze doar cei care au incheiat tranzactii si au fost nemultumiti de vanzatori sau marfa cumparata

Sus

MesajScris: 09 Ian 2013, 11:06 
Neconectat
spiderling

Am inteles, multumesc!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]