Tarantule RO mania

Tarantule RO mania

Forumul crescatorilor de Tarantule, scorpioni, reptile si alte animale de companie
Acum este 09 Dec 2018, 23:03

Ora este UTC + 2 [ DST ]

facebook.com/tarantule.romania.ro     barbosii.ro//

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: LISTA NEAGRA A TEPARILOR
MesajScris: 04 Iul 2012, 13:07 
Neconectat
adult

LISTA NEAGRA A TEPARILOR

- Acest topic este o lista cu teparii (hotii) pe care i-am dibuit printre noi. Cei care au luat banii si nu au mai trimis marfa, cei care au primit marfa si au "uitat" s-o mai plateasca.
- Scopul acestui topic este ca oamenii sa fie informati sa NU se lase inselati de acesti nenorociti care profitind de buna credinta a altora au ajuns sa fure si sa insele increderea care le-a fost acordata
- Profitind de faptul ca forumul permite folosirea nick-name-urilor, simtindu-se la adapost prin faptul ca nu li se cunosc datele reale, considerind ca daca fura cite putin asta nu inseamna furt si nu are nimeni ce sa le faca, acesti imbecili au bagat mina in buzunarele noastre , ne-au aburit cu povesti ca pe urma sa nu ne mai raspunda la mesaje sau apeluri. Ca sa-i ferim pe ceilalti de acesti infractori, publicati-le TOATE datele pe care le cunoasteti, nume/prenume, adresa de domiciliu, adrese de email, numere de telefon, conturi bancare si orice alte date pe baza carora sa poata fi identificati, pentru a evita alte furtisaguri.
- Aceasta este o lista , nu un topic pentru dezbateri. Pentru dezbateri exista topicul de feedback negativ unde se rezolva (sau nu) neintelegerile aparute intre vinzatori si cumparatori.
- Postarea unui nume pe aceasta lista se face doar DUPA epuizarea celorlalte incercari de a rezolva situatia (recuperarea banilor sau a marfii), dupa dezbaterea cazului in topicul de feedback negativ, unde incriminatul poate sa se apere (dezvinovateasca) si raminerea definitiva a concluziei ca acel nume este cel al unui HOȚ. Alaturi de postarea datelor personale ale hotilor, sa se posteze un link spre pagina de forum unde s-a semnalat evenimentul si s-a incercat rezolvarea lui amiabila.
- Rog administratorii si moderatorii forumului sa faca acest topic usor accesibil si vizibil in permanenta, pentru toti membrii comunitatii

Sus

Subiectul mesajului: Re: LISTA NEAGRA A TEPARILOR
MesajScris: 04 Iul 2012, 13:21 
Neconectat
adult

Rosu Dragos Marian cunoscut pe forum drept ShYn0bY

Aleea Stefan Procopiu, Nr 12,
Bloc B2, Sc.B, Etaj 3, Ap. 4
Loc. Iasi. .Jud. IASI

telefon: 0741.928.466
email: rosu.dragos90@yahoo.com
cont bancar: RO32BRDE240SV91784602400 deschis la BRD

Fotografia de mai jos este avatarul lui pe Yahoo Mess. , este posibil sa fie chiar fotografia lui

Imagine

Situatia in urma careia a rezultat ca acest individ este un hot, poate fi citita aici.

Mentionez ca dupa discutiile din topicul mentionat mai sus, am mai luat legatura cu el, fara succes insa in recuperarea banilor. Postarea lui pe aceasta lista este o etapa in actiunile pe care am sa le intreprind impotriva acestui infractor.

Sus

Subiectul mesajului: Re: LISTA NEAGRA A TEPARILOR
MesajScris: 26 Sep 2012, 10:16 
Neconectat
adult

Eu am luat țeapă de la userul WishTime, nu-i cunosc numele, însă am numele persoanei căruia i-am pus banii în cont.

Aici vă atașez o poză cu depunerea:

Imagine

Iar aici adresa lui de mail: wishtime17@yahoo.com

Are un tupeu incredibil de cretin, vinde în continuare deșii nu s-a soluționat problema.

Mai multe detalii puteți găsi aici și aici.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]