Tarantule RO mania

Tarantule RO mania

Forumul crescatorilor de Tarantule, scorpioni, reptile si alte animale de companie
Acum este 13 Dec 2018, 17:13

Ora este UTC + 2 [ DST ]

facebook.com/tarantule.romania.ro     barbosii.ro//

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Crescator de Pesti Exotici din Cluj
MesajScris: 08 Ian 2012, 02:34 
Neconectat
moderator

Are o reputetie destul de proasta in Cluj. Eu nu am prea cumparat de la el insa lumea spune ca in momentul in care iti pune pestii in punga ii strange intre degete si le sparge vezica inotatoare. Motivul e ca daca iti mor pestii mai mergi sa mai cumperi.
Apoi iti baga povesti cum i-a bagat si la gratian ca Guppy sunt cei mai sensibili pesti...

Sus

MesajScris: 08 Ian 2012, 12:56 
Neconectat
larva

un prieten de familie a vrut sa-si ia un acvariu+pesti la 70 milioane dinaia de apa sarata .... dar pana la urma a renuntat ca trebuia cineva sa sa ocupe de "ingrijirea acvariului" - a fost daca zic bine si la acest domn dar nu a fost foarte politicos cu el si cu tata ... ma rog

Sus

MesajScris: 08 Ian 2012, 15:24 
Neconectat
moderator

Mai exista o chestie.. preturile le face in functie de om. Adica daca te duci imbracat bine, un guppy te poate costa 6 lei in schimb daca te vede mai prost imbracat il poti lua si la 3-4. Circula tot felul de povesti multe s-au confirmat. In fine, asta e cu omul...el decide cum isi face afacerea.
P.S. Daca acei prieteni de familie mai vor pe cineva care sa se ocupe de amenajarea si intretinerea acelui acvariu, da-mi un pm. Si nu cred ca trebuie sa ii coste 70mil ;)

Sus

MesajScris: 08 Ian 2012, 15:54 
Neconectat
Site Admin

hmm, interesante barfe , zvonuri

Sus

Subiectul mesajului: Revanzator cu preturi mari... de Pesti Exotici din Cluj
MesajScris: 11 Ian 2014, 08:07 
Neconectat
larva

Revanzator cu preturi mari... de Pesti Exotici din Cluj...eu m-am umplut de gris/o boala de pesti...cu puncte albe ca si grisul apar pe pesti...si mai aveau o boala de mi-au murit zeci de pesti....desi i-am tinut 2 zile in carantina,,cu albastru de metil si furazolidon si sare...ghinion...de la acest "domn" Toth...daca va asumati riscul...fiecare face ce vrea...dar eu nu ma mai risc...il intereseaza doar banii..si apa in care tine pestii e plina de boli...eu am renuntat sa iau de la el...plus ca da si informatii eronate despre hrana pestilor...numa sa o vanda pe a lui...care si aia inroseste apa...un povestitor....poate ca pe vremuri omul era cinstit...da acuma la 70 de ani sau cat are...e prea psihedelic si laudaros :)

Sus

MesajScris: 11 Ian 2014, 08:12 
Neconectat
larva

i agree demon :smt023
Citat:
insa lumea spune ca in momentul in care iti pune pestii in punga ii strange intre degete si le sparge vezica inotatoare
..sa stii ca asta am auzit si io de la altii..deci e un sambure de adevar :smt111 Da-l in amaru lui de bisnitar de pesti.Nu ma mai duc sa cumpar..cere 15 lei pe Gurami mari..6 lei pe unu mijlociu...si io ii dau cu 95 de bani...sa tina de pret...si sa ramana cu pestii lui zapaciti :smt059 ps: eu eram bine imbracat daca mi-o asa mult :)))))) de acuma daca vrea sa stiu ca sunt bine imbracat ma duc intai la domnul Toth...daca imi cere putin...imi mai pun o cravata ::)))))
Citat:
Adica daca te duci imbracat bine, un guppy te poate costa 6 lei in schimb daca te vede mai prost imbracat il poti lua si la 3-4.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]